AktualnościSukcesy uczniów

Nie zwalniamy tempa!

Mamy za sobą kolejny, bardzo udany finał ogólnopolski olimpiady. Pięcioro uczniów z klas geo-wos zakwalifikowało się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP, który odbył się na Uniwersytecie w Białymstoku. Tylko jedna szkoła w Polsce miała więcej reprezentantów w gronie 61 uczestników finału olimpiady.

Zawody centralne wymagały od jego uczestników szczegółowej wiedzy m.in. z zakresu najnowszej historii Polski, ustroju RP, prawa, praw człowieka, stosunków międzynarodowych. Filomaci z dwoma trudnymi testami poradzili sobie znakomicie. Katarzyna Orłowska oraz Konrad Rudnik (IIE, geo-wos) zdobyli tytuły laureatów szczebla centralnego, a Julia Piesik (IE, geo-wos), Michalina Koczara (IIIE, geo-wos) oraz Janusz Szudrowicz (IIE) zostali finalistami szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP.

Laureaci i finaliści olimpiady są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na około 100 kierunkach studiów, na licznych uczelniach w kraju, w tym na prawie, kierunkach społecznych, ekonomicznych, technicznych, filologiach.

 

Opiekunem olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski.

Skip to content