AktualnościSukcesy uczniów

Czworo Filomatów w krajowej czołówce!

Zakończyła się właśnie XV edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg” . Tegoroczny start w tej olimpiadzie okazał się dla  uczniów LO Filomatów Chojnickich rekordowy. Największa liczba startujących w zawodach szkolnych, rekordowa w skali kraju liczba zakwalifikowanych do etapu okręgowego (46 osób!) i wreszcie największa od wielu lat liczba finalistów etapu centralnego z jednej szkoły.

W gronie 12 finalistów zakwalifikowanych do etapu centralnego znalazło się aż czworo Filomatów (spośród 801 uczestników zawodów okręgowych)  

Do Słupska na finał olimpiady pojechali: Marta BerentBartłomiej KosiedowskiJeremi Mrówczyński (z klasy IIE, geo-wos) oraz Krzysztof Bartela (IIIE, geo-wos)

Cała czwórka zdobyła tytuły laureatów szczebla centralnego, wygrała wyjazdy studyjne do Brukseli, indeksy na Uniwersytet Warszawski oraz wiele innych cennych nagród.

Zawody składały się z trzech części: publicznej debaty, egzaminu pisemnego w formie testu wielokrotnego wyboru oraz egzaminu ustnego. Komisja egzaminacyjna składała się z urzędników Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. Przewodniczył jej Pan Jan Truszczyński, były Ambasador RP przy UE oraz główny negocjator naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Organizatorami Olimpiady jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego oraz Sieć Informacyjna Europe Direct. Patronat nad olimpiadą sprawuje kilkunastu Posłów do Parlamentu Europejskiego.

Opiekunem uczniów jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content