AktualnościSukcesy uczniów

Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w Dyktandzie o Pióro Filomatów

11 kwietnia b.r. w auli LO im. Filomatów Chojnickich odbyła się 7. edycja międzyszkolnego konkursu ortograficznego języka angielskiego Dyktando o Pióro Filomatów. 25 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz 1. klas liceów i techników z Chojnic i Człuchowa zmierzyło się w językowej potyczce.

Royalty & Monarchy były głównym tematem konkursu. Do tekstu 1. części konkursu posłużyła koronacyjna przysięga króla Karola III. Przed napisaniem dyktanda uczestniczy mieli okazję wysłuchać i obejrzeć krótki film z tej właśnie uroczystości, która odbyła się w Opactwie Westminsterskim w Londynie w maju 2023 r. Dyktando był skróconym i parafrazowanym tekstem przysięgi Karola III. Zadanie polegało na uzupełnieniu tekstu.

Po pierwszej części konkursu, prowadzące konkurs Nicole Zgrzebniak i Kaja Starzyńska z kl. 3C LO zaprosiły uczestników i ich nauczycieli do obejrzenia filmów z angielskiej i amerykańskiej wersji konkursów literowania „Spelling Bee”.

Jury w składzie: przewodnicząca – p. Ewa Steinke, p. Paulina Gierszewska oraz Adrianna Borkowska z kl. 3C LO, zakwalifikowało 5 uczniów do ścisłego finału, a po części ustnej, zdecydowało o przyznaniu nagród.

Laureatami 7. edycji konkursu zostali:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Angielskiej

Tymon Zych, II LO im. Wł. Andersa w Chojnicach

II miejsce i tytuł I Wicemistrza Ortografii Angielskiej

Sylwester Wilczek, Technikum nr 2 w Chojnicach

III miejsce i tytuł II Wicemistrzyni Ortografii Angielskiej

Maria Woźniczka, II LO im. Wł. Andersa w Chojnicach

Wyróżnienia otrzymali:

Nadia Szűtza, LO im Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Marcin Tański, Technikum im. Stefana Bieszka

Przewodnicząca jury, p. Ewa Steinke poprosiła obecną w auli szkoły p. dyrektor Zespołu Szkół w Chojnicach. Małgorzatę Gierszewską, o wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników oraz nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Pani dyrektor pogratulowała uczestnikom zmierzenia się z językowym wyzwaniem.

Zwycięzca konkursu otrzymał pamiątkowe pióro z grawerunkiem: Mistrz Ortografii Angielskiej, Dyktando o Pióro Filomatów 2024 ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich.

Pozostali laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe długopisy ufundowane przez Radę Rodziców przy LO im. Filomatów Chojnickich.

Na koniec, przewodnicząca jury podziękowała sponsorom nagród i uczniom przygotowującym konkurs, oraz zaprosiła uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu.

Gratulujemy laureatom!

Tekst: Ewa Steinke, Zdjęcie: Zuzanna Jeżewska

Skip to content