Aktualności

Wycieczka Morawski Kras – Praga

Z inicjatywy klasy III tih w dniach 10-12.04.2024 r. odbyła się wycieczka do Czech. W wyjeździe brali również udział uczniowie z II te, II tih, IV th oraz III e i III c (LO). W czasie tych trzech dni czekały na nas następujące atrakcje:

1 dzień: Przejazd w kierunku Morawskiego Krasu – Parku Krajobrazowego położonego na obszarze 100 km2 z ponad 1.000 jaskiń. Zwiedzanie Jaskini Punkvy oraz przeprawa łodziami podziemną rzeką Punkvą poprzez malownicze groty, wyjazd kolejką nad Przepaść Macochy.
2 dzień: Praga, zwiedzanie miasta: Klasztor na Strachovie, kompleks Pałacowy Hradczany z katedrą Św. Wita, Zamkiem Królewskim, Złotą Uliczką, Mostem Karola, Małą Straną – dzielnicą bogatych kupców niemieckich z pięknymi barokowymi pałacami i kamienicami, Ogrody Walensteina, Stare Miasto, rejsu statkiem po Wełtawie.
3 dzień: Dalsze zwiedzanie Pragi – Plac Wacława z pomnikiem św. Wacława, Muzeum Narodowe (z zewnątrz), Brama Prochowa, Rynek Starego Miasta, Ratusz ze słynnym zegarem „Orloj”, Kościół św. Mikołaja, Kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa, dzielnica żydowska – Jozefóv.

Organizatorem wyjazdu było biuro turystyczne z Tucholi „AnadaTravels”, które objęło nas profesjonalną opieką oraz dbało o bezpieczeństwo i dobry nastrój uczestników. Dziękujemy za urozmaicony program i przypuszczamy, że wspaniała pogoda to też zasługa AnadaTravels 🙂

Skip to content