Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół w Chojnicach wizytą w Zakładzie Karnym w Koronowie – Odział Zewnętrzny w Chojnicach

Na terenie Zakładu Karnego w Koronowie w Oddziale Zewnętrznym

w Chojnicach 25 kwietnia 2023 r. odbyły się zajęcia w ramach programu

„W SŁUŻBIE PRAWU” dla uczniów z  Zespołu Szkół w Chojnicach.

Prowadzący zajęcia zapoznali uczniów z kwestiami dotyczącymi odpowiedzialności karnej  za popełnione czyny karalne oraz jak działa polski system więziennictwa. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań m.in. na temat planu dnia osadzonych, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.  Na koniec rozwiązali test wiedzy dotyczący przedstawianych treści przez prowadzącego. Uczniowie mogli sami doświadczyć procedur związanych z wejściem na teren jednostki z wykorzystaniem zabezpieczeń techniczno-ochronnych. Ostatnim punktem spotkania była wizyta młodzieży na terenie oddziału, gdzie była możliwość obejrzenia celi zabezpieczającej. Spotkanie zakończyło się wręczeniem certyfikatu udziału w programie.

Skip to content