Aktualności

Warsztaty – ZIELONA ENERGETYKA

W minionym tygodniu w powiecie chojnickim zorganizowany został ZIELONY TYDZIEŃ. Jest on wprowadzeniem do imprezy docelowej, którą są Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024. Wydarzenie promuje sektor morskiej energetyki odnawialnej i pokrewnych związanych z transformacją klimatyczną. Odbędą się one 5-6 marca 2024 roku w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AmberExpo w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11. Imprezie towarzyszy hasło „Zarażamy pasją do zielonej energetyki!”

Targi realizowane są z myślą o poszukujących swojej ścieżki zawodowej uczniach szkół ponadpodstawowych oraz studentach.

W  związku z tym wydarzeniem  we wszystkich powiatach woj. pomorskiego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych zostały przygotowane specjalne zajęcia „na żywo” w postaci warsztatów, lekcji pokazowych, spotkań z ekspertami i wizyt studyjnych. W naszej szkole powyższe aktywności miały miejsce 22 lutego. Dodatkowo zorganizowane zostały również warsztaty dla nauczycieli. Były one bogatym źródłem wiedzy na temat rozwiązań i informacji związane z zieloną energetyką.

Dnia 5 marca organizowany jest szkolny wyjazd na te Targi. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Skip to content