AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Finał powiatowy licealiady

Za nami finał powiatowy licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Niestety – podobnie jak rok temu – musimy uznać wyższość przeciwniczek z BZDZ, kończąc turniej na 2 miejscu.

22.02.24 w hali sportowej przy ul. Nowe Miasto o miano najlepszej siatkarskiej drużyny żeńskiej w powiecie rywalizowały Zespół Szkół w Chojnicach, Zespół Szkół w Brusach i Technikum Mundurowe w Chojnicach. Spotkanie inaugurujące rozgrywki to popis umiejętności zawodniczek „Mundurówki” przeciwko siatkarkom z Brus. Była to też możliwość dla reprezentantek UKS’u Ogólniak by wyłapać mocne i słabe strony rywalek, które warto wykorzystać w nadchodzących meczach. Dziewczęta z technikum mundurowego zdecydowanie wygrały pierwsze spotkanie, nie pozwalając swoim rywalkom na zdobycie choćby 10 punktów w pierwszym secie. Drugi mecz tego dnia to starcie faworytów turnieju. UKS wykorzystuje zmęczenie i roztargnienie przeciwniczek oraz fantastyczną dyspozycję na zagrywce zawodniczek podstawowego składu, co skutkuje zwycięstwem w pierwszym secie 25-22. Drugi set to dalszy popis umiejętności siatkarskich obydwu drużyn. To jak dziewczęta walczyły o każdą piłkę w obronie, ile wysiłku wkładały w poszukiwanie błędów przeciwniczek by zdobyć punkt było ucztą dla oczu kibiców i z całą pewnością zapadnie w ich pamięci na długo. Niestety problemy z asekuracją w Zespole Szkół pod koniec drugiego seta pozwalają odskoczyć siatkarkom BZDZ na bezpieczną odległość i wygrać tą część spotkania 25-18. O zwycięstwie musiał decydować tie-break. W dogrywce mocna zagrywka rywalek z Chojnic umożliwia im wypracowanie kilku punktowej przewagi, której nie oddają do końca meczu. Tym samym to Technikum Mundurowe mogło się cieszyć z zajęcia pierwszego miejsca w turnieju.

Spotkanie o drugie miejsce dostarczyło niewiele mniej emocji. Pomimo szybkiego i kontrolowanego zwycięstwa w pierwszym secie przeciwko Brusom dopada nas zmęczenie, a powodowane nim błędy pozwalają naszym przeciwniczkom na wyrównanie stanu meczu. Kolejny tie-break i  gra nerwów kiedy obydwie drużyny na zdobyty punkt rywalek odpowiadały skuteczną akcją po swojej stronie. Koniec końców to reprezentantki ZS Chojnice mogły uśmiechnąć się z ulgą, wznieść ręce w geście zwycięstwa  cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca.

Dziękujemy za dostarczone emocje i wspomnienia- czekamy na więcej. Zawsze jesteśmy z Wami.

Ł. Stanek

Fotorelacja dzięki uprzejmości Wiktorii Porożyńskiej.

Skip to content