Aktualności

Wizyta w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej koło Lubiewa

Po raz drugi młodzież z naszej szkoły (klasa 1F), uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez funkcjonariuszy służby więziennej w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej koło Lubiewa. Zajęcia, które odbyły się w dniu 14 marca br., obejmowały szkolenie strzeleckie oraz pokazy, połączone z instruktażem, przybliżające pracę strażników więziennych. W skład szkolenia strzeleckiego wchodziły: prezentacja szkoleniowej broni krótkiej i długiej, zasady posługiwania się bronią palną, obsługa – rozkładanie i składanie broni oraz strzelanie do tarczy z pistoletu. Natomiast pokazy dotyczące pracy służby więziennej, odbywały się w celach ćwiczeniowych, na otwartej strzelnicy oraz dotyczyły zasad kontroli osadzonych i odwiedzających więzienie. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające, przeprowadzone z dużym zaangażowaniem prowadzących.

Organizatorzy wyjazdu: Magdalena Miszczuk, Hanna Wojewska, Paweł Skonieczny

Skip to content