AktualnościSukcesy uczniów

Kornelia laureatką w 50. Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym

Kornelia Wozikowska z klasy 1A została laureatką w 50. Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu, zajmując V miejsce w kraju. OMSA, to drugi po Olimpiadzie Astronomicznej główny polski konkurs astronomiczny dla młodzieży.

Seminarium to jedno z najbardziej prestiżowych spotkań w świecie młodych polskich astronomów. Jego laureaci znajdują się w gronie utytułowanych naukowców polskich i zagranicznych uczelni oraz ośrodków badawczych.

Kornelia przygotowała pracę na temat działalności  naukowej chojnickiego astronoma, Nataniela Mateusza Wolfa, którego 300. lecie urodzin obchodzimy w naszym mieście. Jako uczennica klasy humanistycznej, przygotowała opracowanie z zakresu historii astronomii, które zostało docenione przez jury.

Poza nagrodami, Kornelia zdobyła także indeks na studia astronomiczne na UAM w Poznaniu.

Skip to content