Aktualności

Wycieczka do Gdańska

Dnia 29 listopada b.r. odbyła się wycieczka do Gdańska na sztukę teatralną „Pygmalion”, zakupy w galerii Forum Gdańsk oraz odwiedzenie jarmarku świątecznego, zorganizowana dla uczniów z klas: 3B, 3E, 2E oraz 2F przez p. Ewę Steinke. Opiekunkami przedsięwzięcia były: p. Monika Hope-Szałwińska, p. Małgorzata Peplińska, p. Joanna Lietz-Trzcińska oraz p. Dorota Kaptur.

Autobus z Placu Emsdetten w Chojnicach wyjechał o godzinie 8.00, po drodze na przystanku w Brusach i Dziemianach odbierając kilku uczniów.

Po ponad dwóch godzinach jazdy grupa dotarła do Gdańska, gdzie w sali teatralnej NOT w „Domu Technika” w centrum Starego Miasta odbyła się sztuka. Uczniowie wybrali miejsca i zasiedli, do sali wchodzili również inni widzowie złożeni w przeważającej części z młodzieży.

O godzinie 11.15 rozpoczął się spektakl „Pygmalion” autorstwa George Bernarda Shawa, przygotowany przez grupę teatralną – American Drama Groupe Europe (w skrócie ADGE) w skład, którą wchodzą aktorzy i aktorki: Samantha Thornton-Rice wcielającą się w rolę Elizy oraz w role poboczne. Helena Ashwell grającą pokojówkę, Panią Higgins oraz inne role poboczne. Andrew Monckler, który grał Pana Higginsa. Max Mareq grający Ambasadora, Panią Hill, Alfreda Dolittle i role poboczne oraz Darryl Hughes grający Pułkownika Pickeringa, Freda i role drugoplanowe.

Cała sztuka, reżyserowana przez Christiana Flinta i Paula Stebbingsa, grana była w języku angielskim. Aktorzy spełnili się w swoich rolach, ciekawie interpretując komedię dodając zaskakujące elementy np. integrując się z widzami, schodząc ze sceny na widownie lub poprzez wstawki muzyczno-taneczne skomponowane przez Christiana Auera. Sytuacje wielokrotnie wywoływały śmiech wśród zebranych, co wskazuje na dobre zrozumienie treści oraz na pozytywny odbiór.

Po spektaklu aktorzy zezwolili na zrobienie pamiątkowych zdjęć zarówno grupie jak i pojedynczym zadowolonym osobom. Następnie nastała krótka przerwa i około godziny 13.00 wycieczka wybrała się w stronę galerii handlowej Forum Gdańsk na Targach Siennych. Uczniowie mieli możliwość zjedzenia posiłku oraz wybrania się na zakupy.

O godzinie 15.30 zaplanowana została zbiórka, po niej udaliśmy się na jarmark świąteczny znajdujący się na Targu Węglowy, gdzie stoiska m.in. z ozdobami świątecznymi, słodyczami, jedzeniem i wyrobami rękodzieła zostały rozświetlone lampkami i ozdobami nadające w ten sposób unikalny bożonarodzeniowy charakter.

Autokar czekał na nas przy Targu i mogliśmy wracać do domu. Kilku uczniów wysiadło po drodze w Dziemianach i Brusach, koło godziny 20.00 dotarliśmy cało i zdrowo do Chojnic.

Uczestnik wycieczki:

Kajetan Kiedrowski

P.S. Uczestnicy wycieczki mogli porównać spektakl gdański z marcową szkolną inscenizacją Pigmalionu. Ci, którzy grali w szkolnym przedstawieniu, m. in. Marta, Kajetan, czy Wiktoria z dumą mówili o tym aktorom. Bo też spektakl w naszej auli był świetny:-)

Ewa Steinke

Skip to content