Aktualności

1 września – 84. rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu dzisiejszym mieszkańcy Chojnic oddali hołd ofiarom II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się w Chojnickim Centrum Kultury, zainaugurował je wykład dr Dawida Kobiałki, który słuchaczom przybliżył historię projektu pn. „Archeologia Zbrodni Pomorskiej 1939”. Dr D. Kobiałka będący absolwentem naszego liceum od wielu lat podąża tropem zbrodni dokonanej w chojnickiej Dolinie Śmierci. W dalszej części uroczystości uczestnicy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze w miejscach pamięci o ofiarach II wojny światowej. Wiele z nich związanych jest bezpośrednio z historią naszej szkoły, jak pamiątkowa tablica w Lasku Miejskim upamiętniająca pierwsze ofiary hitlerowskich egzekucji w Chojnicach, w tym Władysława Schreibera ucznia chojnickiego gimnazjum.

4 września 2023 r.

o godz.17:00 poczty sztandarowe wzięły udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny i ofiar II Wojny Światowej w kościele pod wezwaniem Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach

Skip to content