Aktualności

Relacja ze Stachuriady

Śpiewająco obchodziliśmy urodziny Edwarda Stachury

Siódmego grudnia już po raz dziewiętnasty , zgodnie z tradycja naszej szkoły odbyła się „Stachuriada”. Tym razem była jeszcze bardziej wyjątkowa niż zawsze, gdyż w tym roku Edward Stachura (gdyby żył) obchodziłby osiemdziesiąte urodziny. Ciekawe, jak teraz wyglądałaby jego twórczość i pozycja w świecie artystycznym. Jubileusz poety uczczono: z pomocą „42 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Wicka Frelichowskiego”. Publiczność otrzymała śpiewniki i wspólnie śpiewała poezję przy akompaniamencie gitar harcerzy. Dzięki temu powstał niesamowity klimat. Oczywiście uczestnicy konkursu i tym razem nie zawiedli wywołując u widowni wiele emocji, czasem nawet wzruszeń. Wśród solistów pierwsze miejsce jury przyznało Karolinie Głuszek, drugie Marcie Wieczorkiewicz, a trzecie trafiło do Emilii Skwierawskiej. Nagrodzono również zespoły: I miejsce zajął PENTASONG, II miejsce Trio: Julia Szymczyk, Monika Sypniowska i Jagoda Trzebiatowska; ex aequo z ZSP nr 1(Oliwia Kiedrowska, Kacper Kobus, Łukasz Wasilewski). Wyróżnienia trafiły do Julii Szymczyk i Moniki Sypniowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejną edycję Stachuriady za rok!

Skip to content