Aktualności

Formy aktywności przyrodniczej w marcu

1. Akcja plakatowa – Poznajemy parki narodowe Polski – ekspozycja na Drzwi Otwarte Szkoły.  

Uczniowie klas biologicznych przygotowali i zamieścili na wystawie plakaty promujące polską przyrodę. Zachęcając tym samym do zwiedzania polskich parków narodowych.  

 2. Projekty uczniowskie:   

Klasy pierwsze:   Zdrowy nastolatek (7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia)  

                             Wielkie odkrycia biologiczne i ich znaczenie  

                             Dzień Ziemi (22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi)  

Klasy drugie: Funkcjonowanie roślin – doświadczenia  

Projekty przeznaczone były dla chętnych. Czas przygotowania projektu wynosił trzy tygodnie, a praca w większości przebiegała w zespołach. Uczniowie po opracowaniu wybranego tematu prezentowali swoje prace przed rówieśnikami, dzieląc się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.  

 3.  Olimpiada PCK – zdrowe odżywianie, sport, dobre nawyki.  

W dniach 27 – 31 marca uczniowie ZS licznie uczestniczyli w etapie szkolnym przeprowadzonym z zastosowaniem techniki komputerowej (drogą internetową). Do etapu rejonowego przeszła, osiągając najwyższą punktację, uczennica klasy III biologicznej – Wiktoria Kowcun.  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 4. Wyjazd na wykład do Parku Narodowego Bory Tucholskie. 

Dwudziestu pięciu uczniów z klas biologicznych uczestniczyło w wykładzie profesora Adama Choińskiego pt.: „Osobliwości polskiego brzegu Bałtyku”. Prelegent, przedstawiając piękne zdjęcia, opisywał osobliwości i podawał ciekawostki dotyczące naszych plaż i klifów. Prezentował skutki oddziaływania morza na ląd, niebezpieczeństwa czyhające na turystów, zabudowę strefy brzegowej, ujścia rzek, porty, atrakcje turystyczne itp.  

Skip to content