AktualnościSukcesy uczniów

Julia Lepak zajęła I miejsce w konkursie piosenki patriotycznej

 

W dniu 14 listopada w Chojnicach odbył się konkurs w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości pod nazwą „XIX SPOTKANIE Z  PIEŚNIĄ I PIOSENKĄ PATRIOTYCZNĄ – ,, CZEŚĆ POLSKIEJ ZIEMI ’’.

Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach obejmujących m. in. uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłosić się mogli zarówno soliści jak i duety, a także zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Julia Lepak, zajmując I miejsce.

„Był stres. Było wielu utalentowanych wokalistów, niektórych z nich znałam ze szkół, do których wcześniej chodziłam – wspomina Julia. Poziom był bardzo wysoki. Najbardziej podobał mi się występ zespołu wokalno-instrumentalnego, który był w mojej kategorii wiekowej. W ramach konkursu zaśpiewałam utwór pt. „Braciszku” autorstwa Karela Kryla, a to, jak dobre okazało się jego wykonanie, zawdzięczam profesor Grażynie Szumskiej. To ona powiedziała mi, jakie błędy popełniam i co powinnam poprawić. Bardzo jej za to dziękuje.”

Skip to content