Aktualności

Kwietniowe Spotkania z Poezją – Kuszenie Pegaza

Już po raz dwudziesty siódmy spotkaliśmy się w auli LO im. Filomatów Chojnickich, by wspólnie posłuchać młodych twórców.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad trzydziestu uczestników – zarówno w konkursie interpretacji, jak i w konkursie poezji śpiewanej. Spotkania odbywały się w dniach od 11 do 13 kwietnia. Pierwsze dwa dni były okazją do zaprezentowania się uczestników, również w czwartek pani Magdalena Kiełbowicz opowiedziała o pracy pisarki. Ostatniego dnia odbył się wielki finał, któremu towarzyszył koncert zespołu Pierwiastek z Trzech. Warto tutaj wspomnieć, że obie wokalistki zespołu, Adriana Lemańczyk i Paulina Szymlek, są absolwentkami naszej szkoły i laureatkami Kwietniowych Spotkań z Poezją. Między występami miały miejsce scenki kabaretowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły. W jury zasiedli: pani Anna Buchwald, pani Maria Eichler, pani Joanna Glaza oraz pan Michał Leszczyński.

Organizatorem konkursu było tradycyjnie LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli podzielić się z widzami swoją wrażliwością i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

D.W.

 

Skip to content