AktualnościSukcesy uczniów

Liceum Filomatów Chojnickich szóste w Polsce w rankingu olimpijskim!

Na Uniwersytecie w Białymstoku, w trakcie V Kongresu COPTIOSH podano wyniki VIII Rankingu, który stanowi zestawienie wyników szkół ponadgimnazjalnych w społeczno-prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych oraz interdyscyplinarnych rozgrywanych w 2018 roku w naszym kraju.

W najnowszym rankingu, spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w naszym kraju, sklasyfikowano 162 szkoły. Każda z tych szkół miała co najmniej jednego uczestnika w etapie centralnym, minimum jednej olimpiady społeczno-prawnej. 10 najlepszych polskich szkół w Rankingu otrzymało tytuł Platynowych Europejskich Szkół Praworządności RP.

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich zajęło w Rankingu COPTIOSH szóste miejsce w Polsce i uzyskało status Platynowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP. Stało się tak dzięki 16 tytułom laureatów i finalistów szczebla centralnego uzyskanym w pięciu olimpiadach społeczno-prawnych rozgrywanych w 2018 roku.

Autorami tego sukcesu są następujący absolwenci (obecnie studenci I roku prawa na uniwersytetach w Poznaniu oraz Gdańsku), a także uczniowie klas o profilu geo-wos: Rafał Michałowski, Agata Laska, Katarzyna Gregus, Martyna Miszewska, Michalina Koczara, Katarzyna Orłowska oraz Konrad Rudnik.

Nagrodę w ich imieniu odebrali nasi tegoroczni olimpijczycy szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Opiekunem koła olimpijskiego jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content