AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Miejski etap Licealiady w piłce siatkowej

24.01.24 odbył się miejski etap Licealiady w piłce siatkowej chłopców. Grupa, w której przyszło grać zawodnikom reprezentującym Zespół Szkół rozgrywała swoje spotkania na hali sportowej przy Nowym Mieście. Rywalami naszych reprezentantów były drużyny z Zespołu Szkół nr 2 i Technikum nr 2. Turniej rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy wyraźnie dominowali w spotkaniu z ZS 2. Zagrywka trafiała w pole przeciwników, zahaczała ręce rywali by chwilę później polecieć w aut- as serwisowy gonił asa. Szybko wypracowana przewaga pozwoliła chłopcom z UKS-u Ogólniak komfortowo dograć do końca obydwa potrzebne do zwycięstwa sety. W drugim tego dnia spotkaniu przeciwnik postawił zdecydowanie cięższe warunki. Zawodnicy z „Dworcowej” grozili precyzyjną zagrywką, a skuteczny odbiór pozwalał im konstruować atak po ich myśli. Problemy w bloku i błędy w asekuracji nie pozwalały siatkarzom Zespołu Szkół Chojnice na utrzymanie się blisko przeciwnika. Stale rosnąca przewaga rywali wpływała na skuteczność gry naszych ulubieńców. Niestety tego dnia musieli oni uznać wyższość drużyny przeciwnej. Tym samym chłopcy zakończyli rywalizację w Licealiadzie na etapie miejskim.

Czego nie udało się drużynie chłopców- dokonała drużyna dziewcząt. 25.01.24 na hali miejskiej w Chojnicach odbył się turniej grupy, w której rywalizowały zespoły ZS Chojnice, Technikum nr 3 i Zespołu Szkół nr 2. Siatkarki UKSu od samego początku prezentowały wysoki poziom gry. Skuteczne zagrania w obronie i ataku napędzały drużynę. Dziewczyny z Zespołu Szkół rozpoczęły zmagania od spotkania z ZS2 od samego początku prezentując luz i pewność siebie w swojej grze. Skupienie i zaangażowanie od samego początku do końca spotkania pozwoliły na stosunkowo łatwe zwycięstwo. Spotkanie z T3 przebiegało w podobnym tonie. Dziewczęta podbudowane zwycięstwem z pierwszego meczu, kontrolowały wynik nie pozwalając zbliżyć się rywalkom na mniej niż 5 punktów. Mocna zagrywka, skuteczne ataki i świetna gra obronna zagwarantowały naszym siatkarkom wyjście z grupy.

Tym samym dziewczyny udają się na ferie czekając na rywalki w finale powiatowym, który odbędzie się w lutym. Życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content