Nadszedł czas Kwietniowych!

Z ogromną radością informujemy, że od wczoraj delektujemy się w naszej szkole POEZJĄ.

Rozpoczęły się XXVIII Kwietniowe Spotkania z Poezją, czyli znany w regionie konkurs, który potrwa aż do piątku. W auli LO codziennie od godziny 17.00 możemy posłuchać uczestników śpiewających poezję lub recytujących wiersze oraz pośmiać się z zapowiedzi, czyli  scenek kabaretowych, które przygotowali uczniowie.

Każdy dzień konkursu rozpoczyna się od imprezy towarzyszącej. W środę gościem Kwietniowych był zespół „Szeptem” pod kierownictwem pani Hanny Butkiewicz, który w koncercie poezji śpiewanej przypomniał różne znane utwory – od wykonywanych przez  SDM po G. Turnaua.

W czwartek odbędzie się spotkanie z panią Karoliną Wolińską, autorką bloga pod nazwą  „Nasze poletko” i inicjatorką Kwietniowych Spotkań z Poezją sprzed 28 lat.

W piątek zapraszamy również na godzinę 17.00 na uroczystą galę finałową, w trakcie której zostaną wręczone nagrody i odbędzie się promocja najnowszego tomiku „Kuszenie Pegaza” zawierającego utwory twórców nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu.

 

AKTUALIZACJA

 

Wyniki XXVIII Kwietniowych Spotkań z Poezją

INTERPRETACJE

I miejsce:     nie przyznano

II miejsce:   Adrianna Zióltkowska   LO im. Filomatów Chojnickich

 III miejsce:  Julia Kochańska  II LO Chojnice

Wyróżnienie:

Oliwier Budnicki Szkoła Podstawowa nr 1 Chojnice

Julia Czarnowska LO im. Filomatów Chojnickich

 

POEZJA ŚPIEWANA

SOLIŚCI

I miejsce:     Aleksandra Florczak Katolickie LO Chojnice

Mateusz Górecki LO im. Filomatów Chojnickich

II miejsce:    Wiktoria Żmudzka LO im. Filomatów Chojnickich

 III miejsce:  Michał Gunther  LO im. Filomatów Chojnickich ,

Celina Lesman Katolickie LO Chojnice

Wyróżnieni:

Nikodem Czajkowski LO im. Filomatów Chojnickich

Paweł Kiedrowski LO im. Filomatów Chojnickich

Julia Lepak LO im. Filomatów Chojnickich

 

ZESPOŁY

I miejsce:     Maja i Nadia Czarneckie II LO Chojnice

II miejsce:    Momento Centrum Kultury i Biblioteki Brusy

 III miejsce:  nie przyznano

Wyróżnieni:

Jagoda Trzebiatowska i Julia Kuhn II LO Chojnice,

zespół w składzie: Paulina Kuklińska, Nikodem Czajkowski, Jakub Wojtala, Jerzy Terlecki

Samorządowe Centrum Młodzieżowe Chojnice

 

Nagroda specjalna za wykonanie utworu Mirona Białoszewskiego:     nie przyznano

 

Laur Kwietniowych Spotkań z Poezją:  nie przyznano.

 

„Spotkania twórców”:

 

PROZA

I miejsce:     Filip Schulz LO im. Filomatów Chojnickich

II miejsce:   Aleksandra Miloch II LO

III miejsce:  Aleksandra Glaza i Filip Porębski  LO im. Filomatów Chojnickich

Wyróżnienie:

Justyna Sobota      LO im. Filomatów Chojnickich

 

POEZJA

I miejsce:     Martyna Piwowarska II LO Chojnice

II miejsce:    Filip Schulz           LO im. Filomatów Chojnickich

III miejsce:  Sara Kasperska      II LO Chojnice

 Wyróżnieni:

Julia Kochańska,             II LO Chojnice

Patrycja Wiśniewska      Szkoła Podstawowa nr 2 Czersk

Kornelia Troka               Szkoła Podstawowa nr 2 Czersk

Nikodem Czajkowski     LO im. Filomatów Chojnickich