AktualnościSukcesy uczniów

Nasze tegoroczne olimpijskie sukcesy

Pomimo wielu trudności związanych z pandemią, aż trzynaścioro uczniów naszego liceum uzyskało 25 kwalifikacji do etapów centralnych w ośmiu olimpiadach społeczno- prawnych. W kolejnych trzech olimpiadach zajmowaliśmy czołowe miejsce w województwie.

Oto lista naszych największych tegorocznych sukcesów:

1) Olimpiada Historyczna- Jeremi Mrówczyński, IIIE geo-wos (finalista szczebla centralnego), Paulina Tubaja, IIEg geo-wos (wytypowana do etapu centralnego), Zuzanna Krysa, IIA pol-hist (kwalifikacja do II części zawodów okręgowych);

2) Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie- Marta Berent, IIIE- laureatka szczebla centralnego (1 miejsce w Polsce), Agata Wodowska, IIE geo-wos, Julia Piesik, IIIE, Zuzanna Błaszkowska, IIEg- finalistki szczebla centralnego;

3) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym- Marta Berent (1 miejsce w Polsce), Agata Wodowska (6 miejsce w Polsce), Jeremi Mrówczyński- laureaci szczebla centralnego, Wiktoria Petelska, IIIE- finalistka szczebla centralnego;

4) Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności- Marta Berent (4 miejsce w Polsce), Tomasz Rybarczyk, IIE, Monika Belke, IIEg- laureaci szczebla centralnego, Kornelia Kryger, IIE, Wiktoria Tandecka, IICg pol-biol- finalistki, Amanda Szyszka, IIEg- uczestniczka szczebla centralnego;

5) Olimpiada Wiedzy o Mediach- Wiktoria Ożańska, IIEg (6 miejsce w Polsce), Wiktoria Tandecka- laureatki szczebla centralnego;

6) Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny krąg” – Marta Berent oraz Jeremi Mrówczyński- finaliści szczebla centralnego;

7) Olimpiada Wiedzy o III RP- Marta Berent, laureatka szczebla centralnego (4 miejsce w Polsce);

8) Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej, Zuzanna Krysa (2 miejsce w Polsce), Marta Berent oraz Tomasz Rybarczyk- laureaci szczebla centralnego, Jeremi Mrówczyński oraz Zuzanna Błaszkowska- finaliści szczebla centralnego;

9) Olimpiada Znajomości Afryki- Aleksandra Januszewska, Jagoda Dalecka (obie IIE), V i VI miejsce w województwie w etapie okręgowym;

10) Olimpiada Wiedzy o Prawie- Marta Berent, I miejsce w województwie w zawodach okręgowych, wytypowana do udziału w zawodach centralnych, Jeremi Mrówczyński oraz Natalia Bruździńska, IIEg- kwalifikacja do II części zawodów okręgowych;

11) Olimpiada Teologii Katolickiej- Kornelia Kryger, III miejsce w zawodach diecezjalnych.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content