AktualnościSukcesy uczniów

O mały włos na podium

10 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbył się finał XII edycji konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Powiat Chojnicki reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Agata Laska, Martyna Miszewska z 2e i Krzysztof Warsiński z 1d. Ich przeciwnikami byli reprezentanci wszystkich powiatów województwa pomorskiego. Filomaci uzyskali bardzo dobry wynik zajmując miejsce 4(Agata) i miejsce 5 (Martyna),dobry wynik uzyskał również Krzysztof. 
Wierzymy w to ze w przyszłym roku nasza szkoła stanie na podium. 
                              
Następnego dnia przeprowadziliśmy wywiad z uczestnikiem Krzysztofem Warsińskim:
-Gratulujemy dobrego wyniku!
-Dziękuje. 
-Co Cię skłoniło do udziału w konkursie na temat wiedzy o samorządzie terytorialnym, skoro Twoimi wiodącymi przedmiotami jest matematyka i
fizyka? 
-Udział zaproponował mi nauczyciel historii(Pan Krzysztof Bigus), ale tez interesuje się historia i wosem, brałem tez udział w innych konkursach ma ten temat. Wiec jak widać nie tylko w moim kręgu zainteresowań jest matematyka i fizyka. Oczywiście do wzięcia udziału w tym konkursie skłoniły mnie nagrody dla zwycięzców za 1 miejsce 1500 zł, 2 miejsce 1000 zł, 3 miejsce 500 zł. 
-Jak wyglądały Twoje przygotowania do kolejnych etapów? 
-Do etapu szkolnego przygotowywałem się bardzo krótko analizując zagadnienia tematyczne, a do etapu powiatowego i wojewódzkiego zostałem zwolniony z zajęć w szkole przez 2 dnia co dało mi możliwość do lepszego przygotowania się. Były momenty, w których myślałem ze nie dam rady, ale nie poddałem się.
-Jakie jeszcze wrażenia po wyjeździe? 
-Atmosfera była przyjazna, można zawrzeć nowe znajomosci. Atrakcja był tez spacer po Starówce Gdańskiej oraz smaczny poczęstunek. Napewno
wezmę udział w przyszłym roku, moim celem jest znalezienie się w pierwszej trójce.
-Dziękujemy Krzysiu za wywiad. 
 Wywiad przeprowadziły Wiktoria Pruska, Ola Gunther oraz Patrycja Singer z klasy 1e.
Skip to content