AktualnościSukcesy uczniów

LO im. Filomatów Chojnickich Złotą Europejską Szkołą Praworządności!

Miło nam poinformować, że Kapituła VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2017 roku Stowarzyszenia Edukacyjno-Oświatowego COPTIOSH  w Białymstoku przyznała Liceum Ogólnokształcącemu im. Filomatów Chojnickich tytuł Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności IV miejsca wśród ok. 6.000 szkół ponadgimnazjalnych w organizowanych w RP społeczno-prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych.

W Rankingu sklasyfikowano 173 szkoły, które w powyższych olimpiadach miały co najmniej jednego uczestnika etapu centralnego. Nasze liceum od trzech lat plasuje się w najlepszej czwórce szkół ponadgimnazjalnych w olimpiadach społeczno- prawnych (związanych z przedmiotami wiedza o społeczeństwie i historia). Tytułem Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności wyróżniono zaledwie siedem szkół w Polsce.

Wyniki Rankingu zostały ogłoszone na Zamku w Golubiu- Dobrzyniu 3 kwietnia 2017 r.

http://coptiosh.eu/VI-Ranking-2017-za-rok-szkolny-2015-16_589.html

http://coptiosh.eu/Podsumowalismy-VI-Ogolnopolski-Ranking-Olimpijski-COPTIOSH-2017-roku_597.html

Na tak wysokie miejsce w Rankingu złożyło się dziesięć tytułów laureata i sześć finalisty szczebla centralnego w sześciu olimpiadach społeczno- prawnych rozgrywanych w 2016 roku. Po powyższe tytuły sięgnęli: Karina Krzoska, Monika Chmara, Paulina Sikorska, Marta Frymark (obecnie studentki I roku prawa na Uniwersytetach: Warszawskim, Jagiellońskim oraz Gdańskim) oraz Julia Tobolska (maturzystka) i Rafał Michałowski (drugoklasista)

2017 rok przyniósł nam kolejne wspaniałe sukcesy w olimpiadach społeczno- prawnych. Uczniowie klas III i II o profilu geo-wos uzyskali aż dwadzieścia kwalifikacji w pięciu olimpiadach społeczno- prawnych. Do finałów olimpiad awansowali: Katarzyna Gregus oraz Agata Laska (po cztery finały), Julia Tobolska, Natalia Czarnowska (obie po trzy finały), Mikołaj Ossowski, Martyna Miszewska oraz Rafał Michałowski (wszyscy po dwa finały). O szczegółach napiszemy wkrótce.

Opiekunem powyższych olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

 

Skip to content