AktualnościSukcesy uczniów

Pięć tytułów laureata szczebla centralnego dla Marty!

Koło olimpijskie działające w naszym liceum doczekało się w ostatnich latach 55 olimpijczyków szczebla centralnego oraz blisko 200 kwalifikacji do etapów centralnych w 16 olimpiadach z zakresu wiedzy o społeczeństwie, historii oraz geografii.

Marta Berent (IIIE, geo-wos) jest jedną z dwóch naszych olimpijek, które w trakcie nauki w liceum zdobyły co najmniej 15 kwalifikacji do etapów centralnych.

Pomimo pandemii oraz związanych z nią trudności Marta uzyskała w tym roku aż 5 tytułów laureata szczebla centralnego w pięciu różnych olimpiadach. Jednym z ostatnich jej wielkich sukcesów jest IV miejsce w Polce oraz tytuł laureata szczebla centralnego w Olimpiadzie Wiedzy o III RP. Nasza zdolna uczennica była jedną z dwóch osób reprezentujących województwo pomorskie w finale olimpiady.

Serdecznie gratulujemy Marcie trzech zwycięstw oraz wielu czołowych lokat w finałach ogólnopolskim olimpiad, 100% na maturze z wosu, licznych stypendiów naukowych (w tym Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatu). Dziękujemy za wsparcie okazywane innym olimpijczykom w naszym liceum.

Opiekun koła Jacek Borzyszkowski, olimpijczycy

Skip to content