AktualnościSukcesy uczniów

Filomaci ponownie wśród najlepszych w kraju!

Zuzanna Krysa (IIA, pol-hist po SP), Marta Berent (IIIE, geo-wos), Tomasz Rybarczyk (IIE, geo-wos po SP) zostali laureatami, a Jeremi Mrówczyński (IIIE) oraz Zuzanna Błaszkowska (IIEg, geo-wos) zdobyli tytuły finalistów szczebla centralnego olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Do finału olimpiady, który odbył się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zakwalifikowało się 73 uczniów szkół średnich. Finał wyłonił 25 laureatów.

Miło nam poinformować, że Zuzanna Krysa zajęła w finale Olimpiady II miejsce w Polsce. Laureaci i finaliści szczebla centralnego olimpiady są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju. Uzyskują indeksy np. na prawo, kryminologię, psychologię, kierunki ekonomiczne, filologie i lingwistyki.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content