Aktualności

Poeta w sutannie, czyli spotkanie z poetą ks. Franciszkiem Kameckim

 

W poniedziałek 20 maja w murach naszej szkoły gościł poeta ksiądz Franciszek Kamecki. Spotkanie, które odbyło się w klubie „Filomata”, zorganizowane zostało dzięki życzliwości chojnickiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”. Rozmowę z poetą poprowadziła pani Maria Eichler. Uczniowie klas  humanistycznych liceum mogli posłuchać kilku wierszy księdza Franciszka i podyskutować o sztuce, poezji, filozofii, a nawet wizji zaświatów, czyli o tym, jak będzie w niebie. Pojawiły się też pytania trudne – dotyczące sytuacji w kościele w Polsce i opinii gościa na temat możliwości rozwiązania kryzysu wiarygodności duchownych. Ksiądz Kamecki powołał się na słowa z Ewangelii, ze „Prawda nas wyzwoli” i stwierdził, że pokłada nadzieję w młodym pokoleniu, bo ono ma odwagę i jest bezkompromisowe.  Polecał też codzienną lekturę, bo dzięki temu człowiek się nieustannie rozwija. Poeta docenia również współczesne formy komunikacji, w tym Internet, który jest dla niego głównym źródłem pozyskiwania informacji, ale także formą wyrażania swoich poglądów np. w postaci bloga.  Na pożegnanie ksiądz Kamecki rozdał wszystkim pamiątkowe kartki ze swoim wierszem, a bibliotece szkolnej podarował kilka swoich tomików. Wszystkich, którzy nie mieli okazji spotkać tego bardzo otwartego, mądrego i serdecznego człowieka, zachęcamy do zapoznania się z jego  twórczością.

 

Skip to content