Aktualności

Studniówka

Studniówka 2019

2 lutego w hali  Centrum Park Chojnice odbył się bal studniówkowy tegorocznych klas trzecich LO im. Filomatów Chojnickich.

Bal został otwarty przez  dyrektorkę Zespołu Szkół Małgorzatę Gierszewską.   Studniówkę zaszczycił również swoją obecnością burmistrz miasta Chojnice  Arseniusz Finster. Oboje życzyli  wszystkim uczniom i osobom towarzyszącym, wychowawcom i nauczycielom świetnej zabawy.  Przekazali również życzenia wielkiej wytrwałości w nauce na następne 100 dni przed egzaminem maturalnym. Do życzeń dołączył się także przewodniczący Rady Rodziców Wiesław Czapiewski.

Ania z klasy 3a, Maciej z 3e i Aleksander z 3d w imieniu wszystkich maturzystów podziękowali rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli w zorganizowaniu studniówki, zajęli się wieloma sprawami tak, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Przedstawiciele klas wręczyli kwiaty wychowawczyniom i rodzicom.

Studniówka rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, najpierw klas 3d i 3e a potem 3a, 3b, 3c. Wszyscy byli trochę zdenerwowani i podekscytowani. Taniec został jednak wspaniale odtańczony dzięki długim przygotowaniom pod okiem nauczycielek wychowania fizycznego Moniki Szlangi i Joanny Błoniarz – Biesek.

Około 11-tej podano wyśmienity tort. A potem uczniowie bawili się bez oznak zmęczenia aż do rana. Byli zachwyceni muzyką i nagraniami, do których tańczyli, a to za sprawą świetnego DJ-a, Pawła Michałowskiego, byłego absolwenta szkoły. DJ miał wiele niespodzianek dla uczestników, m.in. konkurs tańca. Nagrody w tym konkursie zostały ufundowane przez komitet studniówkowy rodziców. Wspólnie uczennice rewelacyjnie zatańczyły francuskiego kankana a  uczniowie rosyjskiego kazaczoka. Razem tańczono przy taktach tureckiej …. i greckiej muzyki zorba,  a przebojem była belgijka.

Utalentowani uczniowie wszystkich klas przygotowali również niesamowitą niespodziankę – program artystyczny dla grona pedagogicznego.  Kabaret przedstawił prześmieszne scenki z lekcji języka polskiego i niemieckiego, matematyki, biologii, chemii  i …przerwy szkolnej. Parodiowane nauczycielki i widzowie śmiali się do rozpuku, a całe przedstawienie zostało nagrodzone wielkimi brawami. Na koniec programu wszystkie klasy zaśpiewały piosenkę do muzyki Rubika „Hymn o miłości”. Każda klasa ułożyła tekst jednej zwrotki dla swojej wychowawczyni, które były naprawdę wzruszone występem swoich uczniów. Inicjatorką tego pomysłu była Weronika z kl. 3a.

Ewa Kędzierska, wychowawczyni klasy A usłyszała:

„To ta klasa Ewki K

To pachnąca chemią dłoń

Co w jedynce ma swój dom”

 

Sylwia Sobieszczuk, wychowawczyni klasy B usłyszała:

 

„Każdy na biologię chce

Najlepsza to z lekcji jest

Uwielbiamy każdy test”

 

Dorota Mynarczyk, wychowawczyni klasy C usłyszała:

 

Słynny pol-biol Dorci M

Co niemieckim szczyci się

I spóżnieniom mówi nieeeee”

 

Ewelina Oksentowicz, wychowawczyni klasy D usłyszała:

 

„Kalkulator w dłoni wrze

Delta znów nie zgadza się

Na maturze będzie żle”

 

Ewa Steinke, wychowawczyni klasy E usłyszała:

 

„Dzisiaj świetnie bawi się

Pani Ewa z nami jest

A z nią lekcje są the best”

 

Studniówka okazała się wspaniałą imprezą, którą maturzyści zapamiętają na długo.

 

Teraz przed nimi tylko 100 dni do trudnego egzaminu dojrzałości.

 

CzesławMiłosz napisał o tych ważnych i wyjatkowych momentach w życiu:

 

„Żyjesz tu i teraz. Masz jedno życie, jeden punkt. Co zdążysz zrobić, to zostanie. Choćby ktoś inne mógł mieć zdanie.”

 

 

Połamania pióra!

Opr. es

Skip to content