AktualnościSukcesy uczniów

Sukces w Olimpiadzie Historycznej

Paulina Tubaja, Klaudia Słodowicz (obie IIEg, geo-wos), Jeremi Mrówczyński (IIIE, geo-wos) oraz Zuzanna Krysa (IIA, pol- hist) zakwalifikowali się do II części zawodów okręgowych Olimpiady Historycznej. Cała czwórka naszych olimpijczyków specjalizuje się w historii XX wieku.

I część zawodów okręgowych polegała na napisaniu pracy. Osoby, które poradziły sobie z pracą najlepiej awansowały do części ustnej. W części ustnej olimpijczycy odpowiadają ze znajomości lektur, wybranej przez siebie epoki oraz z podstawy programowej z rozszerzonej historii.

Z naszego regionu (powiat chojnicki oraz sześć powiatów sąsiadujących) do II części zawodów okręgowych awansowało zaledwie sześć osób.

Opiekun pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content