Aktualności

„Świat biznesu i informatyki ” w SP nr 1

” ŚWIAT BIZNESU I INFORMATYKI ” – SPOTKANIE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W CHOJNICACH Z PRZEDSTAWICIELAMI TECHNIKUM IM. STEFANA BIESZKA W CHOJNICACH: WARSZTATY EKONOMICZNO – HANDLOWE ORAZ INFORMATYCZNE.

09.03.2018 r. uczniowie klas 3 gimnazjum brali udział w warsztatach zawodowych zorganizowanych przez młodzież Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach „Świat biznesu i informatyki „. Nad właściwym przebiegiem warsztatów czuwała opiekunka uczniów pani Sylwia Błocińska.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda oferta edukacyjna, jakie przedmioty są realizowane w rozszerzeniu oraz jaka jest specyfika nauki w tego typu szkole. Przede wszystkim zwrócono ich uwagę na to, co dana szkoła im daje, jakie kwalifikacje i jak można odnaleźć się na rynku pracy po zakończeniu nauki i zdaniu egzaminów zawodowych.

Uczniowie w grupach wykonali także logo swojej firmy, dowiedzieli się jak zakłada się własną działalność gospodarczą oraz zdobyli wiedzę na temat sieci komputerowych.

Skip to content