Aktualności

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie. Akcja trwa od 2 do 30 listopada.

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 4000 nośników na terenie całego kraju. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.

W tym roku wraz z Instytutem Książki zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, aby pomogli nam promować czytelnictwo! 1000 uczniów, którzy wypełnią formularz dostępny powyżej dostanie od nas zupełnie za darmo koszulkę, na której umieszczony będzie wspomniany wcześniej kod QR.
Uczniowie, którzy okażą się najlepszymi ambasadorami akcji otrzymają świetne nagrody dla siebie i dla swojej szkoły!

Weronika Turzyńska

Plakaty z kodem QR dostępne w bibliotece szkolnej, klubie i  gablocie bibliotecznej w budynku LO.

Agnieszka Gizińska – ambasadorka akcji czytaj.pl

Skip to content