Aktualności

X Powiatowy konkurs krasomówczy „Mówię, więc jestem”

16 listopada w auli naszej szkoły odbył się konkurs krasomówczy . Gościli u nas uczniowie różnych szkół. W przemówieniach pojawił się motyw patriotyzmu, hipokryzji czy też znęcania się nad zwierzętami. Udział brało 9 uczestników. Jury wyróżniło 4 najlepszych uczestników.
Trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Fojuth, której tematem przemówienia była obłuda i hipokryzja. Drugie miejsce ex aequo zdobyła uczennica naszej szkoły Weronika Dobek, mówiąca o młodości jak i Michał Meller, który przemawiał o wadach Polaków. Zaszczytne pierwsze miejsce przyznano Maksymilianowi Tachasiukowi z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. Tematem jego mowy była tolerancja oraz stereotypy.
Publiczność zebrana w auli wybrała w głosowaniu Supermówcę, którym został Filip Weltrowski. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 

Skip to content