AktualnościSukcesy uczniów

16 olimpijczyków szczebla centralnego w 10 olimpiadach.

 Mamy za sobą kolejny, świetny olimpijski sezon. W tym roku doczekaliśmy się 16 olimpijczyków szczebla centralnego, 33 kwalifikacji do etapów centralnych w 10 olimpiadach oraz kolejnych stypendystów. Oto lista największych tegorocznych osiągnięć uczniów liceum z klas geo-wos:

 1. I miejsce w Polsce w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim olimpiad społeczno- prawnych oraz tytuł Platynowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP dla naszego liceum;
 2. Stypendia naukowe Starosty Powiatu Chojnickiego otrzymali: Katarzyna Orłowska, Krzysztof Bartela, Piotr Walczak oraz Sylwester Banaszak (wszyscy IIIE, geo-wos), Marta Berent, Jeremi Mrówczyński i Julia Piesik (wszyscy IIE, geo-wos);
 3. Olimpiada Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym-Marta Berent oraz Jeremi Mrówczyński uzyskali tytuły finalistów szczebla centralnego oraz zwolnienie z matury z wiedzy o społeczeństwie (oznacza to 100% na maturze z tego przedmiotu);
 4. Olimpiada Historyczna– tytuł finalisty szczebla centralnego oraz zwolnienie z matury z historii (100% na maturze) uzyskał Jeremi Mrówczyński;
 5. Olimpiada Znajomości Afryki– finalistką szczebla centralnego została Zuzanna Machalewska (IE, geo-wos po SP);
 6. Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym– laureatami szczebla centralnego zostali: Marta Berent (zajęła I miejsce w Polsce), Katarzyna Orłowska (zajęła II miejsce w kraju) oraz Krzysztof Bartela (XI miejsce w Polsce). Tytuły finalistów szczebla centralnego otrzymali: Jeremi Mrówczyński, Julia Piesik, Piotr Walczak, Sylwester Banaszak oraz Konrad Rudnik z IIIE, geo-wos;
 7. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (organizowana przez Uniwersytet w Białymstoku)- tytuły finalistów szczebla centralnego otrzymali: Anna Frymark z IIIE, geo-wos, Natalia Skórczewska z IIE, geo-wos, a także Katarzyna Orłowska, Krzysztof Bartlela, Marta Berent oraz Jeremi Mrówczyński;
 8. Olimpiada Wiedzy o III RP– finalistami szczebla centralnego zostali: Marta Berent, Julia Piesik oraz Jeremi Mrówczyński;
 9. Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie– tytuły finalistów szczebla centralnego otrzymali: Katarzyna Orłowska, Marta Berent, Julia Piesik oraz Jeremi Mrówczyński;
 10. Olimpiada Wiedzy o Mediach– laureatami szczebla centralnego zostały Martyna Kosceka (IIE, geo-wos) oraz Agata Wodowska (IE, geo-wos po SP);
 11. Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (organizowana przez Uniwersytet Warszawski)finalistami szczebla centralnego zostali: Tomasz Rybarczyk (IE, geo-wos po SP) oraz Wiktoria Tandecka (IEg, geo-wos);
 12. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”- laureatami szczebla centralnego zostali: Jeremi Mrówczyński (zajął VI miejsce w Polsce), Marta Berent, Krzysztof Bartela oraz Bartłomiej Kosiedowski z IIE, geo- wos;

Opiekun Jacek Borzyszkowski 

Skip to content