Aktualności

CODE WEEK – zabawy z programowaniem

W dniach od 5 do 20 października 2019 roku w Polsce oraz wielu krajach europy miały miejsce różnego rodzaju aktywności związane z EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniem Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
Nasz szkoła również dołączyła do grona blisko miliona organizatorów i uczestników wydarzenia. Inspirując młodzież do rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.
W ramach akcji odbył się szereg zajęć promujących kreatywność i umiejętność rozwiązywanie problemów. Uczniowie mogli rozwijać się poprzez:
– kodowanie i tworzenie własnych projektów w ARDUINO – platforma elektronicznego prototypowania typu open source umożliwiająca użytkownikom tworzenie interaktywnych obiektów elektronicznych.
– kodowanie z wykorzystanie oprogramowania CodeCombat – oparty na grach program komputerowy, w którym uczniowie wpisują prawdziwy kod i obserwują, jak ich postacie reagują w czasie rzeczywistym.
– kodowanie w formie gry karcianej CODY ROBY – gra bez komputera, wymaga przewidywania ruchów i układania ich w następujący po sobie ciąg zdarzeń.

Skip to content