Aktualności

Dzień Barw Narodowych

Przygotowania do Dnia Barw Narodowych trwały cały tydzień. Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w wykonanie biało-czerwonych kotylionów i wstążek. Materiały dostarczone przez samorząd uczniowski zostały znakomicie wykorzystane i w piątek mogliśmy wszyscy podziwiać pomysłowość i staranność wykonania biało-czerwonych symboli.

W całej szkole zawisły liczne plakaty przypominające o zbliżającym się Święcie Narodowym wykonane w ramach zajęć historii. Nie zabrakło również QR kodów zachęcających do posłuchania pieśni patriotycznych i bliższego poznania historycznych wydarzeń.

W piątek w szkole uczniowie klubu historycznego przygotowali stoiska przypominające o Dniu Barw Narodowych, na których można było otrzymać biało-czerwone wstążki.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych zaproszeni zostali do udziału we wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego w murach szkolnej auli. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historycznego tła wydarzeń sprzed 105 lat. Pan Jacek Borzyszkowski przygotował prezentację połączoną z wykładem na temat tradycji obchodów Święta Niepodległości. Następnie o symbolicznej godzinie 11.11 w ramach akcji „Szkoła do Hymnu” został odśpiewany Hymn państwowy.

Po uroczystym apelu drużyny uczniowskie ze wszystkich klas pierwszych wzięły udział w grze historycznej „Projekt: Niepodległość” przygotowanej przez członków Klubu Historycznego. W licznych konkurencjach wymagających współpracy w zespole, dzielenia się zadaniami oraz znajomości historii Polski zmagano się z ogromnym poświęceniem. Główna wygrana, bon na „dzień bez pytania” trafił do klasy 1A.

W przygotowania do Dnia Barw Narodowych zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Szczególne podziękowania należą się samorządom klasowym, Samorządom Uczniowskim, Klubowi Historycznemu im. Armii Krajowej oraz opiekunom i wychowawcom.

Skip to content