AktualnościSukcesy uczniów

Kolejne Stypendia Starosty wręczone!

Miło nam poinformować, że aż piętnastu uczniów i tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego otrzymało Stypendia Starosty Powiatu Chojnickiego. Obecnie takie nagrody Starosta przyznaje raz w roku za wysokie osiągnięcia w nauce (co najmniej 4,75 na koniec roku) oraz znaczące sukcesy w olimpiadach i konkursach. W tym roku takie stypendia Starosta przyznał łącznie 23 uczniom ze szkół średnich powiatu chojnickiego.

W gronie tegorocznych wyróżnionych znaleźli się: Monika Belke, Zuzanna Błaszkowska, Natalia Bruździńska, Paulina Tubaja oraz Emilia Zientara (tegoroczne absolwentki klasy geo-wos), Zuzanna Krysa (IVA, pol-hist), Jagoda Dalecka, Aleksandra Kloskowska, Kornelia Kryger, Zuzanna Machalewska, Klaudia Mazurkiewicz, Tomasz Rybarczyk, Agata Wodowska, Zuzanna Zura (wszyscy IVE, geo-wos) oraz Jędrzej Zabrocki (IIIE, geo-wos).

Wszyscy nasi stypendyści odnieśli sukcesy na szczeblu centralnym olimpiad z zakresu wiedzy o społeczeństwie, a niekiedy także z zakresu historii oraz geografii. Uzyskali zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego na wielu uczelniach w kraju.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content