Aktualności

Konkursowy wieczór ze Stachurą i nie tylko

W ubiegły czwartek (13.12.2018 r.) w klimatycznych podziemiach kościoła gimnazjalnego odbyła się X edycja konkursu poezji śpiewanej zwana „Śladami Stachury” popularnie nazywana „Stachuriadą”. W imprezie wystąpiło jedenastu uczestników, w tym dwa zespoły, a w prezentowanych repertuarach królowały utwory Korteza i zespołu Coma. Nie zabrakło również klasyki – piosenek Marka Grechuty oraz Edwarda Stachury. Wybór dzieł, a także wysoki poziom ich wykonania, stworzył niesamowitą, poetycką i melancholijną atmosferę. Po części konkursowej zarówno uczestnicy, jak i widzowie, mieli okazję uczestniczyć w „hydeparku”, podczas którego każdy mógł wystąpić i spróbować swych sił recytatorskich, jak i wokalnych.

Jury w składzie: siostra Vianney’a, Joanna Glaza oraz Michał Leszczyński przyznało I miejsce ex aequo Julii Lepak i Wiktorii Żmudzkiej z naszej szkoły, II Pawłowi Kiedrowskiemu, a III Mateuszowi Góreckiemu, wyróżnienie zaś otrzymał Oskar Pałubicki. W kategorii zespołów duet Kamila Leszczyńskiego i Mateusza Góreckiego nagrodzony został wyróżnieniem, a III miejsce zajął zespół ,,Na chwilę lub dwie” w składzie: Weronika Sucharska i Michał Gunther.

Skip to content