AktualnościSukcesy uczniów

Marta ponownie najlepsza w Polsce!

Marta Berent (IIIE, geo-wos) po raz drugi wygrała ogólnopolską olimpiadę. W poprzednim roku okazała się najlepsza w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, a w ostatnią sobotę została laureatką szczebla centralnego i zwyciężyła w finale Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Uczennice naszego liceum aż pięciokrotnie wygrywały w finale ogólnopolskim olimpiady.

Do finału Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie zakwalifikowało się 84 uczniów szkół średnich, w tym cztery uczennice z naszego liceum. Finalistkami szczebla centralnego zostały Agata Wodowska (IIE, geo-wos po SP), Julia Piesik (IIIE) oraz Zuzanna Błaszkowska (IIEg, geo-wos).

Laureaci i finaliści szczebla centralnego są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju, w tym na prawo, kierunki społeczne i ekonomiczne, filologie oraz lingwistyki.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content