Promocja książki Marii Kordykiewicz pt. „Zapach szkoły”

7 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w auli LO im. Filomatów Chojnickich odbyła się promocja książki Marii Kordykiewicz pt. „Zapach szkoły”.
Organizatorzy imprezy to Stowarzyszenie Sabat Szefowych w Chojnicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach i Zespół Szkół w Chojnicach.
Przybyło mnóstwo gości, którzy miło spędzili czas w przyjaznej atmosferze szkolnych murów. Uroczystość poprowadziła Beata Królicka,a laudację wygłosiła Ludomiła Paczkowska.
O przybliżenie historii Szkoły Podstawowej nr 3 poproszono dyrektora Karola Kołyszkę.
Następnie zabrała głos Małgorzata Gierszewska, dyrektor Zespołu Szkół w Chojnicach, która wręczyła autorce książkitarczę, Lawendową Panienkę i czekoladowy zapach szkoły.
Zgromadzeni wysłuchali także hymnów obu szkół w wykonaniu ich uczniów.
Uroczystość zwieńczył występ koła teatralnego działającego przy Zespole Szkół w Chojnicach, którego uczniowie odegrali scenę z powieści „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza.
Spektakl przygotowały Gabriela Stępień, Anna Szydeł Einchenlaub oraz Aleksandra Łosin.
Dodajmy, iż cały spektakl dla uczniów i rodziców odbędzie się w czwartek 14.04.2016 r. o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły, a dla wszystkich chętnych w środę 18.05.2016 r. w ChCK w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.