AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Zwycięstwo w sztafecie!

W środę, 29.09.2021 na stadionie miejskim odbył się Festiwal Sztafet.  Zawody organizowane przez p. Jarosława Wróblewskiego stanowiły inaugurację sportowych zmagań w ramach Licealiady w roku szkolnym 2021/22. Po blisko rocznym przestoju spowodowanym lockdown’em do Chojnic zjechały drużyny z całego województwa pomorskiego aby spróbować swych sił w sztafetach – 4x100m. i  4x400m.

Rywalizację tego dnia rozpoczęli sprinterzy na dystansie 4×100. Każdy z nich gotowy do walki o najwyższe miejsce na podium. Świetnie przygotowani fizycznie jak i technicznie- ani jeden zawodnik nie odpuścił swojego biegu, ani jedna pałeczka nie wylądowała na torze. Mocne nogi i precyzja w przekazywaniu pałeczki pozwoliły zająć reprezentacji Zespołu Szkół drugie miejsce – zarówno  w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Jak mówi polskie przysłowie – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dwa miejsca w krótszej konkurencji, rozbudziły nadzieję i ochotę na sięgnięcie po najwyższe laury w sztafecie 4×400. Motywowani przez trenera, pokazali na co ich tego dnia było stać- wbiegając na metę jako pierwsi.  Obydwie reprezentacje ZS Chojnice zajęły w tej konkurencji I miejsca.

Wyników serdecznie gratulujemy, a nasz apetyt oczywiście pozostaje nienasycony! J

WYNIKI :

4×100 dziewczęta:

 1. XII LO Gdańsk
 2. ZS Chojnice
 3. II LO Chojnice
 4. PZS nr 4 Wejherowo
 5. ZSO nr 2 Kwidzyn
 6. II LO Malbrok
 7. I LO Starogard Gdański
 8. Sportowe LO w Człuchowie

4×100 chłopcy:

 1. XII LO Gdańsk
 2. ZS Chojnice
 3. II LO Starogard Gdański
 4. PZS 4 Wjeherowo
 5. II LO  Malbork
 6. Sportowe LO w Człuchowie
 7. ZS nr 1 w Kwidzynie

4×400 dziewczęta:

 1. ZS Chojnice
 2. ZSO 2 Kwidzyn
 3. PZS 4 Wejherowo
 4. II LO Starogard Gdański
 5. II LO Chojnice
 6. V LO w Gdańsku
 7. II LO w Malborku

4×400 chłopcy :

 1. ZS Chojnice
 2. PZS 4 Wejherowo
 3. II LO Gdańsk
 4. II LO Malbork
 5. ZSO 2 Kwidzyn
 6. ZS Agrobiznesu Człuchów

Łukasz Stanek

Skip to content