AktualnościSukcesy uczniów

Powalczą w Białymstoku o tytuł laureata szczebla centralnego olimpiady

Marta Berent, Julia Piesik (obie IIIE, geo-wos), Agata Wodowska (IIE, geo-wos po SP) oraz Zuzanna Błaszkowska (IIEg, geo-wos) awansowały do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, który na początku czerwca odbędzie się na Uniwersytecie w Białymstoku.

Podczas zawodów okręgowych (wojewódzkich) w Tczewie dziewczęta uzyskały status laureata szczebla okręgowego. W tych samych zawodach finalistami szczebla okręgowego zostali: Radosław Daniels, Mateusz Sikorski (obaj IIIE), Wiktoria Ożańska (IIEg) oraz Jagoda Dalecka (IIE), a uczestnikami Szymon Jawdyk (IIIE) i Anna Dolna (IIE).

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie zapewnia laureatom i finalistom szczebla centralnego zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju. Laureaci uzyskują np. indeks na prawo na UAM w Poznaniu.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content