AktualnościSukcesy uczniów

I miejsce w Robotics School Challenge 2018

W dniach 10 i 11 października na kampusie WSG w Bydgoszczy odbyły się zawody robotów, w których uczestniczyli uczniowie siedmiu szkół średnich z naszego powiatu w ramach projektu „Szkoła przyszłości”.

Pierwszego dnia odbyły się wykłady oraz wprowadzenie do głównej części konkursu, która odbyła się nazajutrz. Tego dnia uczniowie zapoznawali się ze sprzętem, zasadami konkursowymi oraz z częścią zręcznościową. Pod koniec dnia każda ze szkół została zaproszona na kręgle oraz obiad w celach integracyjnych.

Drugi dzień rozpoczął się od szczegółowego wyjaśnienia zasad konkursu oraz zaprezentowania tzw. „toru” dla pojazdów autonomicznych. Zawodnicy z każdej ze szkół za  zadanie mieli zaprojektować oraz zaprogramować platformy mobilne. Każda z grup mogła zmierzyć tor oraz przetestować na nim swojego jeżdżącego robota. Podczas trwania konkurencji pojazd miał omijać przeszkody, jechać na linię mety, a także sam zawracać na miejsce startu. Część zręcznościowa polegała na przejechaniu toru przeszkód pojazdem sterowanym przez jednego z uczniów za pomocą kinect’a oraz pada. Rywalizacja między szkołami była zacięta, każda ze szkół dała z siebie wszystko. Ostatecznie pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie Technikum im. Stefana Bieszka z Zespołu Szkół w Chojnicach wygrywając dla swojej szkoły laptop, rzutnik oraz tablet dla każdego ze zwycięzców.

 

Skip to content