Aktualności

Konkurs ortograficzny j. angielskiego „Dyktando o Pióro Filomatów”

W środę, 27 kwietnia w auli LO im. Filomatów Chojnickich odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu ortograficznego j. angielskiego  ‘Dyktando o Pióro Filomatów’. W zmaganiach wystartowało 40 uczestników, zarówno z gimnazjów jak i z Zespołu Szkół w Chojnicach.

Pierwszym etapem konkursu było dyktando. Uczestnicy usłyszeli fragment tekstu na podstawie książki I. Fleminga o agencie 007, Jamesie Bondzie. Po ogłoszeniu wyniku pierwszego etapu 10 finalistów zakwalifikowało się do drugiej tury. Zawodnicy mieli za zadanie przeliterować wyrazy w j. angielskim, których trudność wzrastała z każdą rundą.

– „Jesteśmy mile zaskooczeni, że atmosfera, początkowo napięta, z czasem zrobiła się przyjemna. Widzieliśmy na twarzach uczestników emocje, podekscytowanie i zdenerwowanie. Prowadzący, Justyna i Daniel starali się rozluźnić atmosferę” – mówią Kasia, Marta i Ewelina,  ucznennice klasy 1d i 1e LO, które są inicjatorkami pomysłu zorganizowania tego konkursu.

Główną nagrodę, którą było pióro ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół LO, otrzymała Laura Polaszek z Gimnazjum nr 2

 

Pierwszy raz w starym ogólniaku uczniowie pisali dyktando w języku angielskim!

Głównym trofeum było Pióro Filomatów. Uczestników było 40, zarówno z gimnazjów, jak i z LO. Tekst nie był nudny, bo dotyczył przygód Jamesa Bonda i po pierwszym etapie 10 najlepszych zakwalifikowała się do drugiej tury, w której trzeba było poprawnie przeliterować wyrazy w j. angielskim. – Na początku atmosfera była napięta, ale potem zrobiło się całkiem przyjemnie – komentują Marta, Kasia, Ewelina i Maks, uczniowie z klasy I d i e LO, którzy byli współinicjatorami tego wydarzenia.

Pióro trafiło do Laury Polaszek z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. Drugą nagrodę ex aequo otrzymali: Kamil Bayer z LO Filomatów i Weronika Kłopotek Główczewska z Gimnazjum w Brusach. Trzecią wywalczył Filip Gierszewski z Gimnazjum Katolickiego w Chojnicach.

Dla laureatów były też nagrody książkowe i rzeczowe, ufundowane przez wydawnictwo Macmillan, Top Car, Centrum Park i „Pomorską”.

W przerwie były popisy artystyczne – zaśpiewali Szymon Myszka, Martyna Jakusz Gostomska, Aleksandra Chamier Cieminska. Goście mieli też okazję zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z licealistami.

– Zapraszamy za rok – zachęcają Ewelina i Maks.

Skip to content