Aktualności

Wycieczka do Torunia – klasa IA

Dni 28 – 29 października dla nas, czyli klasy I A były czymś niesamowitym. Wraz z wychowawcą panem Olgierdem Buchwaldem, panem Leszkiem Peplińskim i panią Katarzyną Łosin, zostaliśmy wprowadzeni w historyczny świat Fortu IV w Toruniu. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach, które służyły bliższemu poznaniu XIX – wiecznej placówki, jak też zintegrowaniu wycieczkowiczów. Wieczorna kolacja w świetle ogniska, nocna przygoda w Forcie IV, podchody w blasku księżyca, konkurencje sportowe – te wszystkie atrakcje towarzyszyły nam na wycieczce. Oczywiście nie obyło się też bez spacerowania i podziwiania zabytkowej, toruńskiej starówki oraz klasowych śpiewów pod domem Mikołaja Kopernika. Nazajutrz zmęczeni, ale pełni wrażeń, odpoczywaliśmy na seansie filmowym w galerii, po czym z żalem powróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.

Die Klasse Ia mit dem Klassenlehrer Olgierd Buchwald und den Lehrern: Katarzyna Łosin, Leszek Pelpliński sind nach Toruń gefahren. In Toruń haben wir die Bibiothek an der Universität Mikołaj Kopernik besucht. Wir haben die Altstadt in Toruń besichstigt. Später sind wir zu Fort IV gefahren. In Fort IV haben wir in den Zimmern gewohnt. Dann haben wir am Lagerfeuer gesessen und  Abendessen gegessen. Später haben wir Fort IV besichstigt. Dann Klasse I a hat an einem Spiel „Podchody” teilgenommen. Morgen haben wir zu Frühstück gegessen. Später haben wir dort Wortspiel gespielt. Dann haben wir Spiele gespielt. Wir sind zur Einkaufsgalerie gefahren und ins Kino gegangen. Später sind wir nach Chojnice zurückgefahren.

wycieczka – FILM 1

wycieczka – FILM 2

 

Skip to content