Aktualności

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Solve for Tomorrow dla uczniów Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach

Solve for Tomorrow to unikatowy w Polsce program edukacyjny, którego głównym organizatorem jest firma SAMSUNG. W ramach konkursu młodzi ludzie mierzą się z wyzwaniami XXI wieku, równolegle rozwijając kompetencje przyszłości, takie jak: kreatywność, krytyczne myślenie, współpraca, komunikacja czy empatia. Tą drogą zyskują możliwość realizowania własnych pasji oraz nawiązania znajomości z rówieśnikami z całej Polski.

W II edycji programu wzięli udział uczniowie z klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Ich zadaniem było zaproponowanie rozwiązania, a następnie przygotowania prototypu do jednego z czterech wyzwań współczesności, którymi są: zdrowie, klimat, bezpieczeństwo i integracja. Do programu zgłoszono około 150 projektów z całego kraju. Do półfinału trafiło 26 zespołów, które brały udział w warsztatach zorganizowanych w listopadzie i grudniu. Efektem były filmiki przedstawiające realizację zadania. W finale II edycji programu Solve for Tomorrow znalazło się 10 zespołów z całej Polski. Na ostatnim etapie przygotowywały się one do publicznej prezentacji swoich osiągnięć oraz udoskonalały pomysły pod okiem wolontariuszy, czyli ekspertów z firmy Samsung R&D.

Uczniowie naszego Technikum: Wiktoria Orlikowska, Iga Stoltman, Jakub Krzoska i Miłosz Nieżurawski z klasy 4TIH pod opieką Pani Beaty Golik zgłosili projekt w kategorii „Integracja”. Przygotowali aplikację „UniTY” – Różni, a tacy podobni”, która ma umożliwić użytkownikom dzielenie się swoimi zainteresowaniami i pasjami, a następnie ułatwić im nawiązywanie nowych znajomości we własnej lokalnej społeczności.

Zwieńczeniem programu były dwudniowe warsztaty przygotowujące do sesji Demo Day i gali finałowej w dniach 18-19.04.2023r. Natomiast 20 kwietnia b.r. podczas uroczystej gali finałowej w Warsaw Spire poznaliśmy zwycięzców II edycji programu. Decyzją jury Nasi uczniowie otrzymali WYRÓŻNIENIE.

Za udział w finale – każdy z członków Zespołu otrzymał nagrodę rzeczową od firmy Samsung w postaci słuchawek Buds 2 Pro, a szkoła nagrodę rzeczową w postaci projektora Samsung Freestyle.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content